Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۹
کد مطلب : ۴۴۴۴
اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، از چهارمین جلسه گروه کاری نقشه و اطلاعات مکانی استان فارس خبر داد

برگزاری چهارمین جلسه وبیناری با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس

باتوجه به اهمیت موضوع زیرساخت داده‌های مکانی و نقش حاکمیتی سازمان نقشه‌برداری کشورر، چهارمین جلسه گروه کاری نقشه و اطلاعات مکانی استان فارس، در روز سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۰۵، و با حضور نمایندگان دستگاه‌های استان فارس و نماینده سازمان نقشه‌برداری کشور بصورت وبینار برگزار گردید. این نشست بمنظور آموزش نرم‌افزارهای ضروری و پاسخگویی به مباحث موردی SDI و رفع اشکالات نمایندگان استان فارس درخصوص اقلام فراداده برگزار گردید.
برگزاری چهارمین جلسه وبیناری با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس
plusresetminus

به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، به نقل از مدیریت سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، چهارمین جلسه گروه کاری نقشه و اطلاعات مکانی استان فارس، در روز سه‌شنبه 1400/05/05، و با حضور نمایندگان دستگاه‌های استان فارس و نماینده سازمان نقشه‌برداری کشور بصورت وبینار برگزار گردید. این نشست بمنظور آموزش نرم‌افزارهای ضروری و پاسخگویی به مباحث موردی SDI و رفع اشکالات نمایندگان استان فارس درخصوص اقلام فراداده برگزار گردید.

در این نشست تخصصی، ابتدا خانم مهندس ساکی، نماینده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس، ضمن خوش‌آمدگویی به حاضرین در جلسه و همچنین نماینده سازمان نقشه‌برداری کشور، توضیحاتی درخصوص عملکرد استان فارس درحوزه SDI را ارائه نمود. 

سپس خانم مهندس عسگری، نماینده میراث فرهنگی استان فارس،توضیحات جامعی درخصوص نحوه کار با ژئوپورتال ملی و استانی را ارائه نمود. 

در ادامه خانم مهندس اسمعیلی‌، نماینده سازمان نقشه‌برداری کشور، ضمن آموزش نرم‌افزارهای ژئوسرور و ژئونتورک، مباحث ساخت سرویس‌های مکانی و سرویس‌های فراداده آنها را بتفضیل بیان نمود. خانم اسمعیلی با اشاره به اهمیت کاتالوگ سرویس در مباحث SDI، خاطرنشان کرد که فراداده از ضروریات SDI است و اقلام فراداده در جستجوی داده‌ها حائزاهمیت می‌باشد. درهمین راستا ایشان، ضمن اشاره به اسناد و کلیپ‌های آموزشی رایگان موجود در بستر ژئوپورتال ملی، خواستار درج اقلام ضروری فراداده در ژئونتورک شدند.

در پایان نمایندگان دستگاه‌های اجرائی سوالات خود را در زمینه‌های مختلف، زیرساخت، امنیت، شبکه،....مطرح نمودند و خانم اسمعیلی پاسخگوی سوالات بودند.
نگارنده : نیره اسمعیلی تکلیمی
https://www.ncc.gov.ir/vdch.knkt23nkkftd2.html
ncc.gov.ir/vdch.knkt23nkkftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1