Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۵
کد مطلب : ۴۶۵۲
اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، از برگزاری شششمی جلسه آموزشی استان‌ها در سال ۱۴۰۰ خبر داد:

برگزاری آخرین وبینار آموزش نرم‌افزارهای ضروری، برای کاربران استانی

ششمین جلسه از کلاس‌های آموزش ساخت سرویس‌های مکانی در روز دوشنبه ۲۹ شهریورماه سال ۱۴۰۰، با مشارکت اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی و همراهی گروه امور استان‌ها، به مدت سه ساعت و به صورت آنلاین برگزار گردید.
برگزاری آخرین وبینار آموزش نرم‌افزارهای ضروری، برای کاربران استانی
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، به نقل از اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، ششمین جلسه از کلاس‌های آموزش ساخت سرویس‌های مکانی در روز دوشنبه 29 شهریورماه سال 1400، با مشارکت اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی و همراهی گروه امور استان‌ها، به مدت سه ساعت به صورت آنلاین برگزار گردید.

اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی با هماهنگی و مشارکت گروه هماهنگی امور مناطق سازمان نقشه‌برداری کشور، در راستای ارتقای سطح علمی کارشناسان گروه‌های نقشه و اطلاعات مکانی سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها، اقدام به بررسی جلسات آموزش نرم‌افزارهای ژئوسرور و ژئونتورک برای راه‌اندازی سرویس‌های مکانی به صورت آنلاین نمود. این دوره آموزشی در شش جلسه و به مدت 18 ساعت برگزار شده و در تاریخ 1400/06/29 به پایان رسید.

آقای مهندس رفیعی، نماینده اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، در دوبخش این آموزش را ارائه نمود. در بخش اول این جلسه، به "انجام تنظیمات اولیه مورد نیاز، آموزش ساخت گروه کاربران و نحوه وارد کردن مجموعه سرویس‌های فراداده دریافت شده از دستگاه‌ها در نرم‌افزار ژئونتورک" پرداخته شد و در بخش دوم، مطالبی در رابطه با "نحوه گرفتن خروجی از استایل مورد نظر با استفاده از نرم‌افزار QGIS و تعیین میزان حق دسترسی کاربران در ژئوپورتال ملی" برای نمایندگان سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها ارائه گردید. در پایان آقای رفیعی پاسخ‌گوی سوالات مطرح شده از سوی نمایندگان دستگاه‌های شرکت‌کننده بودند.

با پایان یافتن این دوره، کارشناسان گروه‌های نقشه و اطلاعات مکانی سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها، قادر می‌باشند نسبت به ایجاد سرویس‌های داده و فراداده در نرم‌افزارهای مربوطه اقدام نموده و آن‌ها را در ژئوپورتال ملی ثبت و به‌روزرسانی نمایند.
 
نگارنده : نیره اسمعیلی تکلیمی
https://www.ncc.gov.ir/vdci.wa5ct1aqrbc2t.html
ncc.gov.ir/vdci.wa5ct1aqrbc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی