کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی از اتصال لایه معابر شهرداری تهران به زیرساخت اطلاعات مکانی ملی در چارچوب مجوز افتا خبر داد:

اتصال لایه معابر شهرداری تهران به زیرساخت اطلاعات مکانی

3 آبان 1400 ساعت 7:18

نگارنده : نیره اسمعیلی تکلیمی

با همت و تلاش مستمر و پیگیری کارشناسان اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، و سازمان فن‌آوری و اطلاعات شهرداری تهران، معابر شهرداری تهران در ژئوپورتال ملی IRANSDI ثبت گردید.پیشتر مرکز راهبردی افتای ریاست جمهوری، مجوز ارائه لایه معابر شهرداری‌های مراکز استان‌ها در ژئوپورتال ملی را صادر نموده بود.


به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، به‌نقل از اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، درروز سه‌شنبه 1400/06/27 با همت و تلاش مستمر و پیگیری کارشناسان اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، و سازمان فن‌آوری و اطلاعات شهرداری تهران، معابر شهرداری تهران در ژئوپورتال ملی IRANSDI ثبت گردید.پیشتر مرکز راهبردی افتای ریاست جمهوری، مجوز ارائه لایه معابر شهرداری‌های مراکز استان‌ها در ژئوپورتال ملی را صادر نموده بود.  

ژئوپورتال ملی IRANSDI که براساس مطالعات مستمر و پیگیری و تلاش کارشناسان متخصص اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی راه‌اندازی گردیده بود، بستری مناسب برای به‌اشتراک‌گذاری داده‌های تخصصی ارگان‌های مختلف، به‌منظور مدیریت و ساماندهی داده‌ها، برنامه‌ریزی‌‌های شهری‌، تحلیل داده‌ها در پروژه‌های مختلف ملی، جلوگیری از موازی‌کاری‌ها،..... می‌باشد. این بستر که با همت سازمان نقشه‌برداری کشور و ابلاغ مقامات مسئول جمهوری اسلامی ایران، دراختیار تمامی ارگان‌ها قرار گرفته است، با ارائه مجوز مرکز راهبردی افتای ریاست جمهوری، قابلیت ارائه و اشتراک‌گذاری اطلاعات دستگاه‌ها را دارد. 

شهرداری مراکز استان‌ها، یکی از دستگاه‌هائی هستند که با دریافت مجوز به‌اشتراک‌گذاری لایه معابر خود، به این افتخار ملی پیوسته اند. اکنون شاهد ارائه لایه معابر شهرداری‌های مراکز استانها در سامانه ژئوپورتال ملی می‌باشیم.

لایه معابر شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز، که بارنگ زرد در تصویر مشخص شده است، با تلاش نمایندگان اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی در سامانه ژئوپورتال ملی و به‌صورت سرویس مکانی ثبت گردیده است و با ارائه مجوز از سوی شهرداری تهران دراختیار تمامی دستگاه‌ها قرار می‌گیرد.


کد مطلب: 4729

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/news/4729/اتصال-لایه-معابر-شهرداری-تهران-زیرساخت-اطلاعات-مکانی

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir

1