Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۹
کد مطلب : ۴۸۲۸
در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوب شد:

تاکید بر لزوم توجه به مناطق دارای فرونشست در ساخت و سازهای شهری و استعلام از سازمان نقشه برداری کشور

در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تاکید بر لزوم توجه به مناطق دارای فرونشست در ساخت و سازهای شهری و استعلام از سازمان نقشه برداری کشور به تصویب رسید.
تاکید بر لزوم توجه به مناطق دارای فرونشست در ساخت و سازهای شهری و استعلام از سازمان نقشه برداری کشور
plusresetminus

به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، نشست اعضای شورای عالی شهرسازی و معماری ایران روز دوشنبه 8 آذر ماه سال جاری با موضوع بررسی وضعیت فرونشست در کشور با حضور وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان سازمان نقشه برداری کشور برگزار گردید.
در این نشست دکتر جاویدانه، سرپرست سازمان نقشه برداری کشور بر نقش سازمان در پایش مخاطرات و پدیده فرونشست در کشور تاکید کرد و گفت:« سازمان نقشه‌برداری کشور به عنوان متولی داده و اطلاعات مکانی در کشور، بررسی وضعیت اراضی مدنظر در طرح اقدام ملی مسکن از لحاظ قرار گرفتن در زون‌ های فرونشست را در دستور کار خود قرار دارد. بر این اساس علاوه بر پایش مخاطره فرونشست در مناطق مختلف کشور، در امر ساخت و ساز و عملیات عمرانی در کشور، استعلام از سازمان نقشه برداری کشور در خصوص قرارگرفتن در پهنه های فرونشست باید مورد توجه دستگاه های متولی قرار گیرد.

در بخش دیگری از این جلسه دکتر سعادت، مدیرکل زمین‌سنجی و نقشه‌برداری زمینی سازمان نقشه برداری کشور، گزارشی از وضعیت فرونشست در مناطق مختلف کشور و گسترش آن به مناطق شهری ارائه نمود و بر لزوم اصلاح الگوی کشت، مدیریت مصرف آب و استفاده از نقشه های فرونشست در طرحهای توسعه شهری و کشاورزی تاکید داشت.

در خاتمه به عنوان یکی از مصوبات جلسه شورای شهرسازی و معماری ایران مقرر شد من‌بعد ساخت و ساز در مناطق شهری و پروژه های حیاتی با استعلام از سازمان نقشه برداری کشور آغاز گردد تا عملیات ساخت و ساز در مناطق و زون های فرونشست انجام  نشود. 
https://www.ncc.gov.ir/vdcd.x0o2yt0jja26y.html
ncc.gov.ir/vdcd.x0o2yt0jja26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1