Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۶
کد مطلب : ۴۹۱۴
اعلام هشدار سازمان نقشه برداری کشور بر اساس هشدار قرمز سازمان هواشناسي كشور در ۱۱ دی ماه ۱۴۰۰:

چهار استان هرمزگان، کرمان، بوشهر و فارس مستعد وقوع سیلاب

سازمان نقشه برداری کشور بر اساس هشدار قرمز سازمان هواشناسي كشور در ۱۱ دی ماه ۱۴۰۰برای مناطق مستعد وقوع سيلاب در چهار استان هرمزگان، کرمان، بوشهر و فارس هشدار داد.
چهار استان هرمزگان، کرمان، بوشهر و فارس مستعد وقوع سیلاب
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، در پي هشدار قرمز سازمان هواشناسي كشور مبني بر بارش باران، رعد و برق و وزش باد شديد و احتمال طغيان رودخانه ها، آبگرفتگي معابر و سيلابي شدن رودخانه ها و مسيل ها در استان‌های هرمزگان، کرمان، بوشهر و فارس در روز یکشنبه 12 دی ماه 1400، همچنین میزان بالای بارش تجمعی برگرفته از سایت جهانی windy؛ گروه كاري سيلاب كميته مديريت بحران سازمان نقشه‌برداري كشور بلافاصله در روز گذشته 11 دی ماه فعالیت تخصصی خود را برای تهیه نقشه هشدار سیلاب آغاز نمود.
در گام نخست اسامي مراكز جمعیتي (شهري و روستايي) در این استان­ها که مستعد وقوع سیلاب می‌باشند  بر اساس بانک جامع اطلاعات داده‌های مکانی کشور موجود در این سازمان، شناسایی شد. 
در ادامه این فرآیند به منظور پیشگیری از خسارات احتمالی جانی،مالی و در جهت پیش آگاهی، کمک‌رسانی به مسئولین مدیریت بحران کشور و استان­ های مذکور و همچنین گروه‌های امداد و نجات در شهرستان های عسلویه، مهر، رودان، میناب، بندرلنگه و منوجان اعلام نمود تا با اتخاذ تدابیر لازم از خسارات احتمالی ناشی از حوادث غیرمترقبه و مخاطرات آب و هوایی در این مناطق کاسته شود.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcj.vexfuqehxsfzu.html
ncc.gov.ir/vdcj.vexfuqehxsfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1