Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲
کد مطلب : ۵۴۶۱
پیرو مصوبات جلسات اخیر کمیسیون معین در سازمان برداری کشور برگزار شد:

اولین نشست گروه کاری پهپاد فتوگرامتری کمیسیون معین

روند رو به رشد به كارگيري سيستمهاي تصويربرداري پهپاد (پرنده هدايت پذير از راه دور) با قابليت توليد نقشه و اطلاعات مكاني و مزاياي خاص اين سيستمها موجب اقبال فعالان حوزه نقشه و اطلاعات مكاني به اين سو گرديده است؛ بر این اساس در جلسات اخیر کمیسیون معین شورایعالی نقشه برداری کشور، پیشنهاد تهیه و تدوین پروتکلی واحد، تحت عنوان ضوابط فتوگرامتری با پهپاد در کشور از سوی سازمان نقشه برداری کشور مطرح شد و در این راستا گروه کاری پهپاد فتوگرامتری متشکل از دستگاههای متولی امر تشکیل گردید.
اولین نشست گروه کاری پهپاد فتوگرامتری کمیسیون معین
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور؛ صبح روز سه شنبه مورخ 03 خرداد 1401 اولین نشست گروه کاری پهپاد فتوگرامتری در سازمان نقشه برداری کشور، با حضور معاون فنی و تولید اطلاعات مکانی و سایر نمایندگان سازمان نقشه برداری کشور، نمایندگان سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تشکیل گردید.
در ابتدای جلسه مهندس بکتاش معاون فنی و تولید اطلاعات مکانی سازمان نقشه برداری کشور و دبیر کمیسیون معین، با ذکر دلایل پیشنهاد ارائه شده از سوی سازمان و تاریخچه تدوین و ابلاغ دستورالعمل «تهیه نقشه و اطلاعات مکانی به روش فتوگرامتری پهپاد»؛ الگوریتم پیشنهادی سازمان نقشه برداری کشور، شامل مراحل اخذ مجوز، اجرا و نظارت را ارائه نمود و هدف اصلی این گروه کاری را تهیه پیش نویس ضوابط فتوگرامتری با پهپاد در ایران و ارسال آن به کمیسیون معین و سپس ارجاع به شورایعالی نقشه برداری کشور، دانست.
پس از آن نماینده سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح پیرامون نحوه اخذ مجوزهای پهپادی مطالبی را ارائه داد. طبق گفته های وی با اتخاذ تهمیداتی برای اخذ مجوز پهپاد فتوگرامتری می توان به کاهش چالش های پیش روی این تکنولوژی در کشور کمک نمود.
سپس نماینده سازمان ثبت ضمن موافقت با پیشنهاد ارائه شده از سوی سازمان نقشه برداری، پیشنهادات مربوطه خود را ارائه داد که با موافقت سایر اعضا روبرو شد.
گفتنی است این جلسه کارشناسی حدود 3 ساعت به طول انجامید و محل بحث و بررسی بسیاری از چالش های موجود فتوگرامتری با پهپاد در ایران بود.
همچنین مقرر گردید نتایج مورد بحث پس از تجمیع جلسات، طی سندی به کمیسیون معین ارسال شود.
https://www.ncc.gov.ir/vdch.-nmt23nkzftd2.html
ncc.gov.ir/vdch.-nmt23nkzftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1