Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳
کد مطلب : ۵۵۸۳
سازمان نقشه‌برداری کشور خبر داد:

معرفی عملکرد سازمان نقشه‌برداری کشور درحوزه " پیاده سازی سرویس برخط استعلام فرونشست در بستر زیرساخت ملی داده‌های مکانی " در همایش آتش‌نشانی و ایمنی شهری

همزمان با پنجمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی آتش‌نشانی و ایمنی شهری که در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران برگزار گردید، اداره کل سامانه‌های ملی و زیرساخت‌های داده‌های مکانی نیز به‌منظور ارائه آخرین دستاوردهای زیرساخت داده مکانی سازمان نقشه برداری کشور، در این همایش شرکت نمود. اداره کل سامانه‌های ملی و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی در این کنفرانس با ارائه مقاله‌ای با عنوان " پیاده سازی سرویس برخط استعلام فرونشست در بستر زیرساخت ملی داده‌های مکانی " به بررسی علمی و فنی مدیریت این پدیده بعنوان یکی از مهم‌ترین مخاطرات مناطق مسکونی و صنعتی در کشور پرداخت.
معرفی عملکرد سازمان نقشه‌برداری کشور درحوزه " پیاده سازی سرویس برخط استعلام فرونشست در بستر زیرساخت ملی داده‌های مکانی " در همایش آتش‌نشانی  و ایمنی شهری
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، به نقل از اداره کل سامانه‌های ملی و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، همزمان با پنجمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی آتش‌نشانی و ایمنی شهری که در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران برگزار گردید، اداره کل سامانه‌های ملی و زیرساخت‌های داده‌های مکانی نیز با ارائه آخرین دستاوردهای زیرساخت داده مکانی سازمان نقشه برداری کشور، در این همایش شرکت نمود.

پنجمین همایش و نمایشگاه بین الملی آتش‌نشانی و ایمنی شهری در تاریخ 20-22 تیر ماه 1401 با محوریت ایمنی شهری به منظور ارتقا سطح ایمنی در مناطق شهری و صنعتی برگزار شد. در این راستا محققینی از سراسر کشور درچهار محور 1- آتش سوزی و حوادث شهری، صنعتی2- ارتقاء فرهنگ ایمنی شهروندان و سلامت آتش نشان3- مهندسی آتش و فناوری4- محیط زیست و انرژی، مقالات و پژوهشهای خود را ارائه نمودند.

سازمان نقشه برداری کشور نیز به عنوان سازمان مرجع نقشه و اطلاعات مکانی و همچنین متولی پایش تغییرات پوسته زمین با استفاده از داده‌ها و اطلاعات مکانی موجود، شبکه‌های مبنایی مختلف و همچنین در اختیار داشتن تجهیزات مورد نیاز و افراد متخصص در اندازه‌گیری و تحلیل نتایج، مطالعه فرونشست دشت‌ها و مناطق مختلف کشور، نقشه فرونشست دشت‌های کشور را تهیه و سرویس‌های آنلاین استعلام مناطق درگیر این پدیده را در ژئوپورتال ملی این سازمان قرار داده است. از اینرو کارشناسان سازمان نقشه‌رداری کشور در این کنفرانس با نگارش مقاله‌ای با عنوان " پیاده سازی سرویس برخط استعلام فرونشست در بستر زیرساخت ملی داده‌های مکانی " به بررسی علمی و فنی بروز این پدیده بعنوان یکی از مهم‌ترین مخاطرات مناطق مسکونی و صنعتی در کشور پرداخته و عملکرد اداره کل سامانه‌های ملی و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی سازمان نقشه‌برداری کشور را در قرار دادن سرویس‌های برخط این پدیده در بستر ژئوپورتال ملی را ارائه نمودند.

فایل ارائه شده در این همایش ( اینجا) می‌باشد. 

در پایان اداره کل سامانه‌های ملی و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، موفق به دریافت لوح تقدیری از سازمان آتش‌نشانی شهر تهران گردید. 

                                                              


                                                                            
                                                                        
نگارنده : نیره اسمعیلی تکلیمی
https://www.ncc.gov.ir/vdcc.4qpa2bqp1la82.html
ncc.gov.ir/vdcc.4qpa2bqp1la82.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1