Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۸
کد مطلب : ۵۵۸۵
در راستای همکاری مشترک سازمان نقشه‌برداری کشور و وزارت کشور:

توسعه ایستگاه‌های دائمی تعیین موقعیت ماهواره‌ای GNSS در سراسر کشور سرعت می‌گیرد

در راستای همکاری‌ مشترک سازمان نقشه‌برداری کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور، توسعه ایستگاه های دائمی تعیین موقعیت ماهواره‌ای GNSS در سراسر کشور و تعیین سطح مبنای ارتفاعی شهرها سرعت می‌گیرد.
توسعه ایستگاه‌های دائمی تعیین موقعیت ماهواره‌ای GNSS در سراسر کشور سرعت می‌گیرد
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، در راستای همکاری مشترک فی‌مابین سازمان نقشه‌برداری کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور، بر اساس نامه مورخ 11/04/1401، معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری‌ها موظف به ابلاغ به واحدها و شهرداری‌های متبوع جهت راه‌اندازی ایستگاه‌های دائمی تعیین موقعیت ماهواره‌ای GNSS و همکاری در تعیین سطح مبنای ارتفاعی شهرها (مدل ژئوئید محلی) با هماهنگی سازمان نقشه‌برداری کشور شدند.
توسعه ایستگاه های دائمی اشاره شده در شهرهای مختلف توسط شهرداری‌ها، به منظور تهیه نقشه و تعیین موقعیت یکپارچه نقاط در اجرای پروژه‌های عمرانی شهری و روستایی با هماهنگی سازمان نقشه‌برداری کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. همچنین با توجه به لزوم تعیین ارتفاع دقیق نقاط و عوارض در بسیاری از پروژه‌های عمرانی و نقشه‌برداری شهری و روستایی از سطح مبنای ارتفاعی کشور، به منظور کاهش قابل توجه هزینه و زمان عملیات میدانی ترازیابی دقیق توسط شهرداری‌ها، همکاری لازم توسط شهرداری‌ها برای گردآوری داده‌های موردنیاز جهت تعیین سطح مبنای ارتفاعی شهرها (مدل ژئوئید محلی) با هماهنگی سازمان نقشه‌برداری کشور به عمل خواهد آمد. اهمیت تعیین مدل ژئوئید محلی برای شهرها، علی‌الخصوص با توجه به گسترش فرونشست زمین در مناطق مختلف کشور و عدم اطمینان به ارتفاع نقاط مبنایی ارتفاعی بیش از پیش آشکار می‌گردد.
لازم به ذکر است كلیه فرآیندهای محاسبات، پردازش، ارسال تصحیحات تعیین موقعیت برخط و تعیین سطح مبنای ارتفاعی شهرها (مدل ژئوئید محلی) برای شهرداری‌های مشارکت کننده، به صورت متمركز توسط سازمان نقشه برداری کشور انجام شده و ضمن جلوگیری از موازی کاری و صرف هزینه های مضاعف، محصول نهایی و تعیین موقعیت نقاط و عوارض در تهیه نقشه با حفظ كیفیت و استانداردهای لازم به عنوان یكی از موضوعات مهم در اجرای پروژه‌های عمرانی در اختیار دستگاه¬های استانی و شهرداری ها قرار خواهد گرفت.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdce.v8nbjh8nn9bij.html
ncc.gov.ir/vdce.v8nbjh8nn9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1