plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰
کد مطلب : ۶۸۲
سازمان نقشه برداری کشور برگزار می‏کند:

بیست و چهارمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیك ۹۶

سازمان نقشه‌برداری کشور" بیست و چهارمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک۹۶" را با شعار "توسعه زیرساخت داده مکانی، عمل به اقتصاد مقاومتی " در روزهای ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ و در محل این سازمان برگزار خواهد کرد.
بیست و چهارمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیك ۹۶
plusresetminus
این همایش، مهمترین گردهمایی نقشه برداران در فضایی علمی، تخصصی با اهداف کلان توسعه  اقتصادی، عمرانی و... می‏باشد که هر ساله میزبان متخصصان این حوزه است. حضور مسئولین عالی رتبه کشوری ولشگری، رؤسا و اساتید دانشگاه‌ها، محققین واندیشمندان ، نقش بسزایی در مدیریت راهبردی وتوسعه پایدار کشور ایفا می‌نماید.
سازمان نقشه‌برداری کشور، به عنوان سازمان ملی و راهبر تهيه و توليد نقشه و اطلاعات مکانی کشور و مرجع اصلی سیاست‌گذاری، فرهنگ‌سازی و برنامه‌ریزی‌های کلان در این حوزه، در اهداف و سیاست‌های خود همواره به اشاعه فرهنگ پژوهش و تولید علم در زمینه نقشه‌برداری توجه خاصی داشته و پس از برگزاری موفقیت‏آمیز 23 سال همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک، در آستانه برگزارای بیست و چهارمین همایش و نمایشگاه ژئوماتیک قرار دارد.
خاطر نشان می‌شود، همایش ملی ژئوماتیک، نتیجه تلاش سازمان نقشه‌برداری کشور برای برقراری ارتباط میان اعضای جامعه در جهت تبادل اندیشه و اشتراک دانش، ارائه یافته‌ها و نظریه‌های جدید و در نهایت، کمک به رشد دانش و صنعت نقشه‌برداری است. همایش ملی ژئوماتیک برگزار می‌شود تا متخصصان حوزه اطلاعات مکانی و علاقه‌مندان به دانش ژئوماتیک، ضمن تعامل مناسب با یکدیگر، از دانش و تجربیات هم بهره‌مند شوند.
شایان ذکر است، اولین همايش در سال 1371 با عنوان همايش بین المللی نقشه برداری و از سال 1379 تا کنون با عنوان همايش ژئوماتيک، برگزار شده است. این همایش تخصصی از ابتدا تاکنون هر ساله با همت متخصصان، دانشگاهیان، تشکل‌های حرفه‌ای دولتی و صنفی و مهندسین مشاور نقشه ‏برداری با راهبری  و میزبانی سازمان نقشه برداری کشور برپا می‏گردد .
گفتنی است محورهای همایش ژئوماتیک 96 شامل موضوعاتی در زمینه‏ های ژئودزی، هيدروگرافی، سنجش از دور، سیستم‌های و زیرساخت  اطلاعات مکانی، مدیریت بحران، عمران و آبادانی، آمایش سرزمین و... می باشد.
همچنین تشکیل 9 کارگروه مختلف تخصصی با موضوعات روز ژئوماتیک در کشور، گامی بسیار مؤثر در جلب مشارکت وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی در ارتقاء کیفی و کمی همایش داشته و فعالیت نمایندگان و متخصصان ارگان‌ها در این کارگروه‌ها، توانسته دیدگاه نظام اجرایی کشور را به داده‌ و اطلاعات مکانی و جایگاه آن در نظام مدیریت وتصمیم گیری کشور، به سطح بسیار محسوسی ارتقاء بخشد. در این راستا امسال نیز مطابق سال‌های گذشته در مقوله مقالات تخصصی کاربردی، کارگاه‌های علمی وعملی، گزارشات فنی این کارگروه‌ها فعالیت و ارائه مطلب خواهند داشت.
 ارائه 43مقاله شفاهی،83 مقاله پوستری، 37کارگاه آموزشی، گزارش فنی و ارائه آخرین فناوری‏ها و دستاوردهای عرصه ژئوماتیک، در نمایشگاهی به وسعت بالغ بر 1500 متر مربع که با مشارکت بخش‏های مختلف دولتی و خصوصی برپا می‏گردد، از برنامه‏ های این همایش دو روزه و نمایشگاه سه روزه می‏باشد.
این نمایشگاه یکی از بزرگترین رویدادهای علمی وتخصصی در حوزه مهندسی نقشه‌برداری و ژئوماتیک در کشور است و جایگاهی برای تبادل اطلاعات وتعامل بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان دانش، اطلاعات، تجهیزات، خدمات و دستاوردهای مهندسی نقشه‌برداری و ژئوماتیک دربخش‌های دولتی وخصوصی به‌شمارمی‌رود.

ازآنجا که برگزاری نمایشگاه‌های سالیان گذشته جایگاه ویژه‌ای در نیازسنجی، معرفی و تبادل دانش، خدمات و فناوری ژئوماتیک ایفا نموده و ثمرات ارزشمندی را به‌دنبال داشته ، سازمان نقشه‌برداری کشور امیدوار است با توجه به رفع تحریم‏ها و آغاز دوران شکوفایی،  با برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه ملی ژئوماتیک 96 گامهای موثری در راستای پیشرفت و ارتقای حوزۀ مهندسی نقشه‌برداری و ژئوماتیک درکشور بردارد. 
در پایان گفتنی است علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این همایش می توانند به لینک همایش در سایت سازمان نقشه برداری کشور به آدرسhttp://ncc.org.irمراجعه نمایند.
https://www.ncc.gov.ir/vdcjf8emzuqeo.sfu.html
ncc.gov.ir/vdcjf8emzuqeo.sfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی