plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۱
کد مطلب : ۶۹۴

بر اساس مصوبه هیات رئیسه سازمان نقشه برداری کشور؛ محدودیت ارائه اطلاعات مکانی به مراجعان برداشته شد

پیرو مصوبه هیات رئیسه سازمان نقشه برداری کشور، این سازمان هیچ محدودیتی در ارائه نقشه و اطلاعات مکانی به مراجعان چه از نظر حجم داده و چه به لحاظ تعداد موارد تقاضا شده ندارد.
بر اساس مصوبه هیات رئیسه سازمان نقشه برداری کشور؛ محدودیت ارائه اطلاعات مکانی به مراجعان برداشته شد
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، مواد ٢ و ٥ قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات صراحتا حاکی از آنند که «هر شخص ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد، مگر آن که قانون منع کرده باشد» و «مؤسسات عمومی مکلفند اطلاعات موضوع این قانون را در حداقل زمان ممکن و بدون تبعیض در دسترسی مردم قرار دهند». از این رو هيئت رئیسه سازمان نقشه بردرای کشور مصوب کرد هرگونه نقشه و اطلاعات مکانی که حاوی داده‏های طبقه‎بندی شده نباشند، قابل ارائه به عموم مراجعان و متقاضیان است و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

«عکس‎های هوایی»، «نقشه» و «تصاویر ماهواره‌ای» بیشترین اقلامی هستند که از سوی مراجعان به سازمان نقشه برداری کشور مطالبه می‎شوند که به صورت کاغذی و یا فایل الکترونیکی در اختیار آنها قرار می‎گیرد. «دفتر امنیت و نظارت بر اطلاعات جغرافیایی» که با حضور کارشناسان ذيصلاح، در سازمان نقشه برداری کشور مستقر است، عکس‎های هوایی مورد نظر متقاضیان را بررسی و پس از حذف نقاط امنیتی، آن را برای ارائه به آنان در اختیار مدیریت خدمات فنی سازمان قرار می‎دهد. این پروسه در مورد عکس‎های قدیمی دهه‎های گذشته طی می‏شود و عکس‎های هوایی متأخري که در سازمان نقشه برداری کشور برای تهیه نقشه تهيه می‎شوند؛ همزمان به این دفتر براي اعمال ملاحظات امنيتي، ارائه می‎شود و در صورت تقاضای مراجعان با سرعت بیشتری در اختیار آنها قرار می‎گیرد.
https://www.ncc.gov.ir/vdcca0qe82bqo.la2.html
ncc.gov.ir/vdcca0qe82bqo.la2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی