plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۱
کد مطلب : ۸۳۳

انعقاد تفاهم نامه همكاری كشور سودان و سازمان نقشه برداری جمهوری اسلامی ایران

در آخرین روز از حضور هیئت سودانی در سازمان نقشه برداری کشور، ۱۴ مردادماه ، تفاهم نامه نهایی بین این دو کشور منعقد شد.
انعقاد تفاهم نامه همكاری كشور سودان و سازمان نقشه برداری جمهوری اسلامی ایران
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، در راستای اجرای این تفاهم نامه منعقده برنامه برگزاری دوره آموزشی عکسبرداری هوایی توسط سازمان نقشه برداری کشور برای کشور سودان، پس از طرح و تشریح، مورد پذیرش هیئت سودانی قرار گرفت.
همچنین معاون نقشه برداری کشور سودان، برگزاری دوره های آموزشی در زمینه کارتوگرافی و گراویمتری توسط سازمان نقشه برداری کشور را برای کارشناسان نقشه برداری سودان خواستار شدند.
خاطر نشان می شود پروژه تهیه نقشه برای سه خط آهن در سودان، طراحی و ارزیابی اولیه این پروژه نیز از سوی متخصصان سازمان نقشه برداری کشور انجام خواهد شد.
گفتنی است از آنجایی که امکانات و دانش متخصصان سازمان مورد توجه هیئت سودانی قرار گرفت، برگزاری دوره آموزشی عکسبرداری هوایی در سودان را نیز خواستار شدند. البته برگزاری دوره آموزشی هیدروگرافی و کارتوگرافی دریایی توسط سازمان نقشه برداری کشور نیز از جمله مفاد این تفاهم نامه است.
لازم به ذکر است در این تفاهم نامه مقرر شده تا در خصوص ایجاد مدیریت هیدروگرافی در سودان مشاوره های لازم از سوی سازمان ارائه شود.
در پایان شایان ذکر است، در آخرین روز این بازدید 3روزه، هیئت سودانی در نشستی با آقای مهندس ایلخان، پیرو مفاد این تفاهم نامه به تبادل نظر پرداختند و موفقیت های نقشه برداری سودان را منوط بر ادامه همکاری های بیشتر با سازمان نقشه برداری ایران عنوان کردند.
https://www.ncc.gov.ir/vdchtxn6d23nx.ft2.html
ncc.gov.ir/vdchtxn6d23nx.ft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی