plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۲
کد مطلب : ۹۹
در سومین همایش بزرگداشت روز جهانی GIS عنوان شد:

مهندس اکبری: استفاده از سرویس‎ها و سیستم‎های اطلاعات مکانی در دولت الکترونیک الزامی است

مدیرکل نقشه‌برداری منطقه شمال غرب سازمان نقشه‎برداری کشور در سومین همایش بزرگداشت روز جهانی GIS گفت: دولت الکترونیک یکی از شاخصه‎های مهم توسعه یافتگی و ضرورت ارائه خدمات مطلوب به مردم در جهان امروز است.
مهندس اکبری: استفاده از سرویس‎ها و سیستم‎های اطلاعات مکانی در دولت الکترونیک الزامی است
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‎برداری کشور، مهندس محمدرضا اکبری ادامه داد: بر این اساس در کشور ما نیز ایجاد دولت الکترونیک در برنامه های توسعه بالاخص برنامه ششم مورد توجه جدی قرار گرفته است. از آنجا که بسیاری از خدماتی که دستگاه‎های اجرائی به مردم ارائه می کنند وابسته به مکان و اطلاعات مکانی است، استفاده از سیستم‎های اطلاعات مکانی برای ارائه این خدمات ضروری به نظر می‎رسد.
وی افزود: از سوی دیگر استفاده از اطلاعات مکانی و ارائه خدمات و سرویس‎های مربوطه مستلزم وجود زیرساخت اطلاعات مکانی یا SDI است. بنابراین برای پیاده سازی مطلوب دولت الکترونیک، پیاده سازی زیرساخت اطلاعات مکانی یا SDI از ضروریات است.
مدیرکل نقشه‌برداری منطقه شمال غرب سازمان نقشه‎برداری کشور در ادامه ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص کاربردهای بسیار متنوع سیستم‎های اطلاعات مکانی و الزامات پیاده سازی SDI، نقش نظارتی سازمان نقشه‌برداری کشور را نیز تبیین نمود.
گفتنی است سومین همایش بزرگداشت روز جهانی GIS در تاریخ 23 آبان در دانشگاه تبریز برگزار شد.
 
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcd6.0nyyt0n22a.html
ncc.gov.ir/vdcd6.0nyyt0n22a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی