plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب : ۱۵۲۵

فارس: نرخ ۲۰ سانتی‌متری فرونشست زمین در تهران

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور با اشاره به برگزاری نشست میدانی بازدید از مناطق تحت تأثیر فرونشست به‌منظور رفع تشکیک مدیران شهری تهران گفت: نرخ حدود ۲۰ سانتی‌متری فرونشست در سال وجود دارد.
plusresetminus

مسعود شفیعی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در حاشیه نشست بررسی پدیده فرونشست شهر تهران اظهار داشت: برنامه و تور بازدید میدانی امروز پیرو جلسه مشترک با کمیسیون عمران و کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران تشکیل شد که در آن جلسه گزارش ارائه‌شده توسط برخی مسؤولان شهرداری مورد تشکیک واقع شد و احساس شد که آگاهی نسبت به اصل موضوع پدیده فرونشست در بین مسؤولان شهری وجود ندارد.
وی افزود: این تصور وجود داشت که نشست ناشی از نخاله‌های ساختمانی است و پیشنهاد شد که برای روشن شدن موضوع تور بازدید میدانی انجام شود و بناست که دقت اندازه‌گیری با تکیه‌بر ابزارهای موجود ارائه شود و اینکه آیا صرفاً تصاویر راداری و ماهواره‌ای مبنای ارائه گزارش‌ها است و گزارشات سازمان با استفاده از پارامترهای مختلفی تدوین می‌شود.
رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور گفت: پس‌ازآن یکی از مناطق داخل و یکی از مناطق خارج از شهر تهران که متأثر از پدیده فرونشست هستند بازدید خواهد شد و اینکه بخواهیم نقطه خاصی را به‌عنوان بیشترین منطقه تحت تأثیر معرفی کنیم دقیق نیست و ویژگی فرونشست این است که در پهنه بزرگی روی می‌دهد.
شفیعی در پایان خاطرنشان کرد: نرخ حدود ۲۰ سانتی‌متر فرونشست در سال وجود دارد و این موضوع در چند نقطه همانند جنوب غرب تهران و شهریار رخ‌داده است و بیشترین نرخ فرونشست به معنای بیشترین درصد مخاطره و برداشت آب زیرزمینی نیست.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdce.w8zbjh8nn9bij.html
ncc.gov.ir/vdce.w8zbjh8nn9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی