plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۷
کد مطلب : ۱۶۴۱
مراسم نقشه‌برداری در دفاع مقدس

خبرگزاری صدا و سیما: سازمان نقشه‌‌‌برداری در خدمت دفاع از کشور

رئیس سازمان نقشه‌‌‌برداری کشور: اگرچه این سازمان غیرنظامی است، اما هرگاه لازم باشد، در کنار دیگران از کشور دفاع می‌‌‌کند.
مراسم «نقشه‌برداری در دفاع مقدس؛ از تجربه تا خاطره» صبح روز شنبه ۶ مهرماه ۱۳۹۸ در سالن خلیج فارس سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما: سازمان نقشه‌‌‌برداری در خدمت دفاع از کشور
plusresetminus
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما آقای مسعود شفیعی در مراسم «نقشه‌برداری در دفاع مقدس؛ از تجربه تا خاطره» افزود: دفاع مقدس، به آن هشت سال محدود نشد و ما همواره در دفاع «مقدس» از کیان نظام، دین و ملت هستیم.

وی با بیان اینکه همه ملت در دفاع مقدس حاضر بودند، از لزوم مدیریت دانش در کشور سخن گفت و تاکید کرد: «تجارب گذشته باید تبدیل به دانشی برای انتقال به نسل بعد شود».

آقای شفیعی گفت: «باید از تجارب نسلی که جنگ را مدیریت کرد، بیاموزیم».

 اشرف‌ سمنانی، معاون اداری و مالی سازمان نقشه‌‌برداری کشور در دوران دفاع مقدس؛
 پست و مقام باید در خدمت به مردم و کشور باشد
معاون اداری و مالی سازمان نقشه‌برداری در دوران دفاع مقدس گفت: «پست‌ها و مقام‌ها باید در خدمت به مردم و کشور باشد در غیر این‌صورت نباید انتظار داشته باشیم به اهداف عالی خود برسیم».

 آقای غلامرضا اشرف‌ سمنانی در مراسم «نقشه‌برداری در دفاع مقدس؛ از تجربه تا خاطره» افزود: «تهیه نقشه از اساسی‌ترین کارها در جنگ بود که در تصمیم‌گیری‌ها بسیار موثر است».

وی با بیان اینکه نیاز به تهیه نقشه از کل منطقه تحت تاثیر جنگ، الزامی بود گفت: «به دستور آقای هاشمی رفسنجانی، ستاد نقشه‌برداری خوزستان با حضور نمایندگان ۱۱ وزارتخانه در اهواز تشکیل شد و از فاو تا آخرین نقاط مرزی را در چهارسال نقشه‌‌برداری کردند تا اینکه جنگ به پایان رسید». به گفته وی، در آن زمان، امکان نقشه‌‌برداری هوایی و فتوگرامتری نبود و فقط با نقشه‌برداری زمینی، می‌توانستیم کار را پیش ببریم.

آقای اشرف سمنانی بر احیای فرهنگ دفاع مقدس از جمله ایثار و از خودگذشتگی، تاکید کرد و گفت: «اگر هریک از ما برای اصلاح خود گام برداریم، جامعه اصلاح خواهد شد».

وی افزود: «می‌توان همانند دوران دفاع مقدس در امنیت و با آرامش زندگی کرد اگر درس‌های آن دوران را به کار بندیم».

نقش قابل توجه سازمان نقشه‌برداری کشور در دفاع مقدس
معاون فنی سازمان نقشه‌برداری کشور در دوران دفاع مقدس، احداث ۱۰۰ کیلومتر راه آهن در ۱۰۰ روز به اتکای نقشه‌های این سازمان در دوران دفاع مقدس را یکی از اقدامات مهم در آن زمان بیان کرد که نقش تعیین کنند‌های در پیشبرد جنگ داشت.

آقای علی اکبر امیری در مراسم «نقشه‌برداری در دفاع مقدس؛ از تجربه تا خاطره» افزود: تمام راه‌ها و ریل‌ها از اهواز تا خرمشهر از بین رفته بود. وی افزود: طرح «۱۰۰ کیلومتر در ۱۰۰ روز» از سوی شرکت راه آهن ارائه شد که مبتنی بر نقشه‌های ما و با همکاری نزدیک ما انجام شد.

معاون فنی سازمان نقشه‌برداری در دوران دفاع مقدس، گفت: «عراق در حمله به فرودگاه مهرآباد، بخشی از سازمان نقشه‌برداری کشور را هم بمباران کرد، اما همه همکاران ظرف یک روز سازمان را پاک‌‌سازی کردند که بتوانیم پرتوان کار را ادامه دهیم».

وی افزود: «مدت‌ها ارائه یک نقشه به متقاضی، نیازمند تایید دولت و شخص رئیس جمهور بود. نامه‌های زیادی با امضای شهید رجایی و موافقت ایشان در سازمان موجود است. اما این روش سختی بود و خوشبختانه به تدریج شرایط سهل شد».
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcd.o0f2yt09fa26y.html
ncc.gov.ir/vdcd.o0f2yt09fa26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی