کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ایرنا: نماینده مردم تهران: نباید فاجعه پلاسکو تکرار شود

خبرگزاری ايرنا , 8 آبان 1398 ساعت 16:02

ایرنا: نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در جریان مطالعات و گزارشات سازمان نقشه‌برداری کشور در خصوص فرونشست گفت: این پدیده فاجعه‌آمیز است و نباید بگذاریم فاجعه دیگری مثل پلاسکو رخ دهد و بعد به فکر چاره‌اندیشی برای آن باشیم.


فاطمه ذوالقدر روز چهارشنبه در بازدید میدانی از مناطق تحت پدیده فرونشست به میزبانی سازمان نقشه‌برداری اظهار داشت: حفاری‌های متعدد مترو با توجه به نرخ فرونشست در تهران باید با بررسی‌های لازم و دقیق، اصولی و با کمترین اثر مخرب خود بر عمق زمین انجام شود.

وی در محل سازمان نقشه‌برداری ادامه داد: کمیسیون عمران مجلس، بیش از پیش به این موضوع توجه نشان دهد و کمیته‌ای که در این‌باره تشکیل داده را فعال کند تا علاج واقعه قبل از وقوع باشد و دیگر شاهد اتفاقات ناگوار حاصل از چنین پدیده‌هایی نباشیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: باید عمق حادثه دیده شود و از همین حالا کارگروهی برای پرداخت بودجه انجام شود. همچنین نیاز است در کمیته عمران بودجه‌ای برای فرونشست در نظر بگیریم تا خسارت به حداقل برسد.
 
طرح جامع حفاری نیاز است
همچنین در ادامه صفا صبوری دیلمی معاون عمرانی شهرداری تهران تصریح کرد: نبود طرح جامع در کشور مشکل پیش آورده است، بنابراین باید تمامی ساختار زمین و حفاری‌ها طبق نقشه‌های سازمان باشد.

وی ادامه داد: فقدان نقشه زیرزمینی کلان شهر باعث شده هر نهاد و سازمانی هر جایی را به هر عمقی حفر کنند. تهیه نقشه زیر زمینی شهر تهران باید در اولویت قرار گیرد و این اتفاق نشان می‌دهد مناطق حفاری مجاز در کجا انجام می‌شود. به گفته دیلمی، طرح‌های شهری باید طبق نقشه‌های سازمان نقشه‌برداری انجام شود.


کد مطلب: 1762

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/resaneha/1762/ایرنا-نماینده-مردم-تهران-نباید-فاجعه-پلاسکو-تکرار-شود

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir