Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب : ۲۱۰۴

ایرنا:کارشناس زمین شناسی: دلیل خشکی دریاچه ارومیه احداث ۶۰ هزار حلقه چاه اطراف آن است

ایرنا نوشت: کارشناس زمین شناسی گفت: دریاچه ارومیه به دلیل سدها خشک نشده بلکه به خاطر احداث ۶۰ هزار حلقه چاه برای برداشت آب‎های زیرزمینی خشک شده و سطح دریاچه پایین آمده است.
ایرنا:کارشناس زمین شناسی: دلیل خشکی دریاچه ارومیه احداث ۶۰ هزار حلقه چاه اطراف آن است
plusresetminus
محمدجواد بلورچی روز سه شنبه در نشست تخصصی فرونشست زمین (پایش و پهنه بندی مخاطرات) در سازمان نقشه برداری کشور  اظهار داشت: ۹۷ درصد شهرهای کشور در معرض زلزله هستند.

وی با بیان اینکه توان مهندسی بر توان زمین غلبه نمی‌کند و باید سازگاری با زمین را بیاموزیم، ادامه داد: زمین فرونشست کرده و ما فقط نشست تخصصی تشکیل می‌دهیم، نباید به دنبال اعتبار باشیم.

بلورچی اظهار داشت: وزارت کشاورزی مسؤول افزایش کشاورزی در کشور است و آب بیشتری استفاده می‌کند و وزارت نیرو متولی تامین انرژی کشور است و مانع از برداشت بی رویه از آب‌ها می‌شود، بنابراین باید این تضادها رفع شود.

بلورچی تاکید کرد: سازمان نقشه برداری کشور نخستین بار هشدار داد که کنار پایتخت، خطر فرونشست نهفته است و پس از آن بود که توجهات به این موضوع جلب شد.

این کارشناس زمین شناسی عنوان کرد: فرونشست بدون بازگشت است. اگر یک دهه پیش مقابله با این پدیده را آغاز کرده بودیم خیلی از دشت‎ها را می‎توانستیم از مرگ نجات دهیم.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdci.uarct1az5bc2t.html
ncc.gov.ir/vdci.uarct1az5bc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1